O našem klubu

 

    Vážení přátelé a příznivci !

   V roce 2022 tomu bylo již 60 let, co jsme se jako mladí kluci a děvčata začali scházet ve vinárně U Bindrů (v podloubí proti Orloji) na Staroměstském náměstí. Tam jsme vlastně založili v roce 1962 náš Twist-klub 62. Naším tehdy prvotním společným zájmem byl tanec a rock and rollová hudba. Pak přišla bohužel po šesti letech v roce 1968 ruská okupace a ze země odešli za svobodou bratři Suchánkové ( New York), Karel Masejdek s Věrou (nyní Šteflovou) a Tonda Vošahlík ( všichni Norimberk), Petr Adam (Stockholm), Šmejkalovi (Vancouver), Bobkovi (Malmö) i Valešovi (Brisbane) a parta se nám tak trochu zmenšila.

    Většina z nás se pak věnovala výchově dětí a teprve po pádu bolševika v roce 89 jsme se opět dali dohromady. Přišli mezi nás další výborní přátelé a dávali jsme dohromady mnoho společných akcí- Mikuláše na horách a lyžování v Italii (Tomáš Jodas a Jarda Brabec), nebo na Monínci, jarní Poděbrady (Béda Honzíček), společné letní dovolené (Petr Obrusník), tenisové turnaje (Ivan Michl, Magda Brabcová), i krásné víkendy ( u Brabců, Bonků, Zelenků a pod.). V poslední době jsme společně začali hrát petánky a nyní i bowling (Vlasta Charouzová). Na Vánoce se každoročně scházíme v restauraci Slavoj ( U Žida) k tradiční tombole a také v závěru roku tamtéž ke společnému Silvestru. Bohužel koncem roku 2022 manželé Šamšulovi ve Slavoji končí.

      Bohužel, několik t.zv. zakládajících a hlavně aktivních členů, jakými byli Karel Masejdek, Pepa Leiske, Sylva Čejchanová, Jirka Šmejkal a Láďa Kalinovský nás již opustilo navždy. Nové ztráty v našich řadách máme i v roce 2015 - zemřeli Petr Adam, Jarka Šilhanová a 1. listopadu i Jarda Brabec. V roce 2021 nás navždy opustily i Pavlína Spustová,Jitka Voříšková i Mirka Walbrölová.  Pár dalších původních členů přestalo mít i ze zdravotních důvodů o společné akce zájem a tak se aktivity původního "Twist-klubu 62 " přesunuly postupně zcela přirozenou cestou do nynějšího Fernet Senior Klubu, který má již znovu mnoho dalších nových příznivců a přátel. Někdo jim neopomene pohrdavě říkat "náplavy", ale já osobně za ně velice děkuji ! V roce 2022 jsme poměrně v tichosti v prosinci oslavili U Vodárny 60 let původního Twist Klubu (Jirka Suchánek nemohl z Floridy přijet). V roce 2023 máme opět ztráty - navždy nás opustili Honza Brebta, Jirka Fromberger, Jirka Bonk...a další

      Protože jsme ze zdravotních důvodů převážně milovníky nepančovaného FERNETU, navázali jsme kdysi i spolupráci s plzeňskou likérkou Stock, která nám zaslala a zdarma věnovala i sadu černých triček s logem Fernetu ! Po změnách majitelů ve Stocku Plzeň se již nepodařilo novou spolupráci obnovit. Tak máme nyní černá trika s původním logem s motivem z roku 1962 !

 

      Tyto nové webové stránky Fernet Senior Klubu by měly od 1. ledna 2013 sloužit nejen k trošce zavzpomínání, ale hlavně k pravidelné informaci o proběhlých, ale hlavně o nových akcích a setkáních, které společně chystáme a organizujeme. Doufejme, že se to vydaří a že se tím i jaksi zaplatí i roční poplatek firmě Webnode a Wedos - celkem vždy v prosinci 878,-Kč, který vybíráme v rámci prosincových společných akcích. Také samozřejmě počítáme s Vašimi příspěvky - hlavně s fotkami a krátkými videi. Omluvte, prosím, zatím poněkud nedokonalé naše první vytvořené stránky (nemáme s nimi žádné zkušenosti) a napište, nebo zavolejte, jak je dále zlepšovat !                                                                          

      P.S. Uplynulo již 10 let od založení našich webových stránek a možno konstatovat, že se (podle dostupné statistiky našich web stránek) podařilo, že jsou Vámi a Vašimi přáteli docela navštěvovány ( i Vaší zásluhou).  Tak pokračujme a spojujme se vzájemně dále ! Bohužel web stránky od roku 2023 podražily na skoro 1500,- Kč za rok!

                   Opět s pozdravem   Petr Obrusník, leden 2024