O našem klubu

 

    Vážení přátelé a příznivci !

   V roce 2020 tomu bude 58 let, co jsme se jako mladí kluci a děvčata začali scházet ve vinárně U Bindrů (v podloubí proti Orloji) na Staroměstském náměstí. Tam jsme vlastně založili v roce 1962 náš Twist-klub 62. Naším tehdy prvotním společným zájmem byl tanec a rock and rollová hudba. Pak přišla bohužel v roce 1968 ruská okupace a ze země odešli za svobodou bratři Suchánkové ( New York), Karel Masejdek s Věrou (nyní Šteflovou) a Tonda Vošahlík ( všichni Norimberk), Petr Adam (Stockholm), Šmejkalovi (Vancouver), Bobkovi (Malmö) i Valešovi (Brisbane) a parta se nám tak trochu zmenšila.

    Většina z nás se pak věnovala výchově dětí a teprve po pádu bolševika v roce 89 jsme se opět dali dohromady. Přišli mezi nás další výborní přátelé a dávali jsme dohromady mnoho společných akcí- Mikuláše na horách a lyžování v Italii (Tomáš Jodas a Jarda Brabec), nebo na Monínci, jarní Poděbrady (Béda Honzíček), společné letní dovolené (Petr Obrusník), tenisové turnaje (Ivan Michl) i krásné víkendy ( u Brabců, Bonků, Zelenků a pod.). Na Vánoce se každoročně scházíme v restauraci Slavoj ( U Žida) k tradiční tombole a také v závěru roku tamtéž ke společnému Silvestru.

      Bohužel, několik t.zv. zakládajících a hlavně aktivních členů, jakými byli Karel Masejdek, Pepa Leiske, Sylva Čejchanová, Jirka Šmejkal a Láďa Kalinovský nás již opustilo navždy. Nové ztráty v našich řadách máme i v roce 2015 - zemřeli Petr Adam, Jarka Šilhanová a 1. listopadu i Jarda Brabec. Pár dalších původních členů přestalo mít o společné akce zájem a tak se aktivity původního Twist-klubu 62 přesunuly zcela přirozenou cestou do nynějšího Fernet Senior Klubu, který má již mnoho dalších nových příznivců a přátel. Toto spojení vyjadřuje i společný znak  (logo) na černých trikách, která jsme si dali vyrobit.

      Protože jsme ze zdravotních důvodů převážně milovníky nepančovaného FERNETU, navázali jsme i spolupráci s plzeňskou likérkou Stock, která nám zaslala a zdarma věnovala i sadu černých triček s logem Fernetu ! Po změnách majitelů ve Stocku Plzeň se již nepodařilo novou spolupráci obnovit.

 

      Tyto nové webové stránky Fernet Senior Klubu by měly od 1. ledna 2013 sloužit nejen k trošce zavzpomínání, ale hlavně k pravidelné informaci o proběhlých, ale hlavně o nových akcích a setkáních, které společně chystáme a organizujeme. Doufejme, že se to vydaří. Také samozřejmě počítáme s Vašimi příspěvky - hlavně s fotkami a krátkými videi. Omluvte, prosím, zatím poněkud nedokonalé naše první vytvořené stránky (nemáme s nimi žádné zkušenosti) a napište, nebo zavolejte, jak je dále zlepšovat !                                                                          

      P.S. Uplynulo již 8 let od založení našich webových stránek a možno konstatovat, že se (podle dostupné statistiky našich web stránek) podařilo, že jsou Vámi a Vašimi přáteli docela navštěvovány ( i Vaší zásluhou). Průměrná návštěvnost vypadala asi takto: v lednu 2013 - 1,55 a nejvyšší v říjnu 2013 - 6,87 návštěv za den ( t.j. 213 měsíčně !). V roce 2014 byl nejúspěšnější duben - dokonce 434 návštěv měsíčně, což je 14,5 návštěv za den ! Za rok 2014 nás v průměru navštívilo již 11 přátel denně, tento trend pokračuje a v roce 2015 je celoroční denní počet již 11,5 návštěv za den ! (V roce 2013 to byli jen 4 lidé denně). To je myslím dobrý výsledek a tak pokračujme a spojujme se vzájemně dále !

                    Opět s pozdravem   Petr Obrusník, leden 2021